Wojciech Kamińskiczwartek, 5 lutego 2015

Zrób to sam, czyli samoobsługowy warsztat samochodowy

Każdej zmotoryzowanej osobie przynajmniej raz w życiu zdarzyło się skorzystać z usług mechanika w warsztacie samochodowym. Nie zawsze jednak tego typu wizyty kończą się szczęśliwie, ponieważ nie zawsze mamy szczęście trafić na specjalistę, który fachowo wykona swoją pracę, a do tego w przystępnej dla nas cenie. Jak uniknąć tego typu incydentów i niepewności? Czy jest sposób na zaoszczędzenie chociażby części pieniędzy, które poświęcić musimy na naprawę? Na to pytanie odpowiedź ma prezes firmy KMF Motoryzacja Sp. z o.o. Konrad Flisiński: można spróbować naprawić pojazd samodzielnie.
Umożliwi to nowopowstały i jedyny w Trójmieście samoobsługowy warsztat samochodowy. Zasada korzystania jest bardzo prosta – klient przyjeżdża, zajmuje jedno z pięciu stanowisk i rozpoczyna naprawę. To oferta skierowana do osób potrafiących samodzielnie wyeliminować mechaniczny defekt w swoim aucie, która przy okazji pozwala zaoszczędzić na niemałych kosztach robocizny.
Rzadko który właściciel samochodu dysponuje miejscem, w którym ma dostęp do podnośnika oraz wielu innych narzędzi potrzebnych do mniejszej lub większej naprawy pojazdu. U nas znajdzie wszystko co zapewnia profesjonalny warsztat i co najważniejsze może z tego skorzystać w celu naprawy, modyfikacji lub szeroko pojętego tuningu swojego pojazdu. Zapewniamy miłą atmosferę, ogrzewaną halę o powierzchni 300m2, dostęp do mediów (prąd, woda, sprężone powietrze, internet) oraz szerokiej gamy narzędzi podstawowych i specjalistycznych w atrakcyjnych cenach. U nas będziesz w stanie sam wykonać każdą naprawę od wymiany oleju do przekładki silnika. Jeśli natomiast naprawa stanie się zbyt skomplikowana, zawsze możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy naszego mechanika – tłumaczy Konrad Flisiński.
KMF_1
Ceny za skorzystanie z usług warsztatu przedstawiają się następująco – 25 zł za stanowisko z podnośnikiem i 20 zł bez podnośnika. W tych cenach klienci mają dostęp do wyposażonej skrzynki narzędziowej. Mogą również korzystać z narzędzi magazynowych, czyli zlewarki do oleju, lamp warsztatowych, przedłużaczy czy miarek. Za dodatkową, jednorazową opłatą, udostępniane są również narzędzia pneumatyczne oraz narzędzia specjalistyczne. Za dodatkową opłatą klienci mogą skorzystać także z myjki ultradźwiękowej, dzięki której będą mogli umyć auto po skończonej pracy.
KMF_2
Skąd taki pomysł na biznes?
Po pierwsze sam jestem fanem motoryzacji. Od zawsze sam starałem się własnoręcznie naprawiać posiadane przeze mnie środki transportu. Niestety część napraw wymagała specjalistycznego sprzętu i chcąc nie chcąc zmuszony byłem do oddawania auta w ręce zakładu naprawiającego samochody. Na szczęście posiadam wiedzę, która umożliwia mi zweryfikowanie poziomu jakości wykonanej usługi. Mogłem zatem łatwo sprawdzić, czy cena za taki zakres prac jest adekwatna, czy nie zainstalowano mi starych części, oraz czy na pewno naprawiono to, co rzeczywiście było przyczyną usterki. Jednakże konieczność wykłócania się o swoje oraz wydłużony okres oczekiwania na auto w efekcie reklamacji doprowadzało mnie do szału. Pomyślałem, że na pewno nie jestem odosobniony i na pewno nie tylko ja posiadam wiedzę i doświadczenie do samodzielnego naprawiania auta lecz nie posiadam odpowiednich do tego celu warunków. Pomyślałem zatem o otwarciu samoobsługowego warsztatu, gdzie ludzie tacy jak ja będą mogli samodzielnie realizować swoją pasję.
W pierwszym rzędzie dokonałem weryfikacji, czy w Polsce funkcjonują już takie warsztaty. Okazało się, że jest ich kilka, a ich popularność wśród klientów jest dość spora. Ich odbiorcami są nie tylko osoby chcące samodzielnie dokonywać drobnych napraw auta, lecz również początkujący mechanicy, których nie stać na własne zaplecze sprzętowe, uczniowie szkół zawodowych, chcący „podszlifować” swoje umiejętności, okazjonalni klienci, którzy chcą sprawdzić stan auta przed jego zakupem oraz osoby chcący tuningować, restaurować i udoskonalać swoje pojazdy.
Po wykonanym badaniu rynku powziąłem decyzję o otwarciu własnego samoobsługowego warsztatu.
Oczywiście inwestycja polegająca na wyposażeniu w sposób profesjonalny warsztatu samochodowego wymaga posiadania znacznych nakładów finansowych. Faktem jest, że posiadałem już część środków własnych na ten cel. Jednakże chciałem, aby był to warsztat w pełni wyposażony, z odpowiednim zapleczem. Zwróciłem się zatem do firmy Black Rose Finance Sp. z o.o. o pożyczkę w ramach Inicjatywy JEREMIE. No i stało się – dzięki pozyskanemu wsparciu w czerwcu tego roku przy ul. Narwickiej 10 w Gdańsku działalność rozpoczął pierwszy samoobsługowy warsztat pod szyldem KMF Motoryzacja.”

Konrad Flisiński
Prezes Zarządu KMF Motoryzacja Sp. z o.o.
www.kmf-moto.pl

Powrót do postów