Wojciech Kamińskiśroda, 19 marca 2014

Franczyza to też fajny pomysł na biznes

Rozpoczęcie działalności o profilu gastronomicznym zawsze było moim marzeniem. Od zawsze pasjonowałem się gastronomią, a jedzenie i wszystko, co jest z nim związane można uznać za moją pasję i hobby :)

mk

Otwarty przeze mnie punkt gastronomiczny – zlokalizowany w Wejherowie, przy Placu Jakuba Wejhera 6 specjalizuje się w produkcji i sprzedaży kurczaka w panierce na podstawie umowy franchisingowej sieci Western Chicken.

Dlaczego franchising? Powodów skorzystania z tego typu formy prowadzenia działalności jest kilka. Przede wszystkim brak wymaganego doświadczenia w branży oraz konieczność poniesienia niewygórowanych nakładów własnych, tak jak to ma miejsce w przypadku dużych sieci. Dodatkowo udostępnia zdobytą wiedzę i doświadczenia oraz zapewnia niezbędne szkolenia. Skorzystanie z opcji franchisingu umożliwia także skorzystanie z preferencyjnych warunków zakupu towarów u dostawców, co pozwala na osiągnięcie większych zysków.

Skorzystanie ze środków w ramach inicjatywy JEREMIE ma dla mnie bardzo istotne znaczenie. Realizacja inwestycji bez w/w wsparcia, przy udziale wyłącznie środków własnych lub kredytu bankowego, byłoby znacznie utrudnione. To, co cenię w inicjatywie JEREMIE to przede wszystkim elastyczne podejście do oprocentowania oraz kwestii zabezpieczeń. Mogę z czystym sumieniem polecić pożyczki JEREMIE wszystkim młodym przedsiębiorcom lub osobom rozważającym rozpoczęcie własnego biznesu. Jeżeli nie macie własnego kapitału na realizację inwestycji, to nie ma lepszego rozwiązania, aby spełnić swoje marzenia.

Oczywiście planuję dalszy, systematyczny rozwój prowadzonej przeze mnie działalności. Następnym etapem będzie otworzenie kolejnych punktów gastronomicznych w naszym regionie. Przy realizacji wspomnianych planów na pewno skorzystam z możliwości finansowania, jakie dają pożyczki z inicjatywy JEREMIE, oferowane przez Firmę Black Rose Finance Sp. z o.o.

Dariusz Rybarczyk
Właściciel firmy FOOD & SMILE

Powrót do postów