Wojciech Kamińskiponiedziałek, 23 marca 2015

JEREMIE wspiera sklepy franczyzowe

Prowadzona przeze mnie Firma F.H. Altero powstała 10.06.2013 r. Pierwszą inwestycją przedsiębiorstwa był sklep spożywczy zlokalizowany przy ul. Morskiej 165 w Gdyni. Wraz z pozyskaniem stałej liczby klientów oraz odpowiedniego poziomu zysków, zapewniającego bezproblemowe funkcjonowanie sklepu, naturalną konsekwencją rozwoju okazało się uruchomienie kolejnego punktu.
Realizację powyższego celu rozpocząłem od poszukiwań odpowiedniej lokalizacji. Ważne jest, aby wybrane miejsce posiadało odpowiedni potencjał – przede wszystkim pod względem dostatecznej liczby klientów. Dodatkowym czynnikiem wyboru lokalizacji jest w miarę niski współczynnik konkurencyjnych podmiotów występujących na rynku. Uwzględniając powyższe kryteria idealną lokalizacją okazał się lokal usługowy, znajdujący się przy ul. Gryfa Pomorskiego 58. Ulica ta jest składową dość młodego osiedla dzielnicy „FIKAKOWO” w Gdyni, które posiada już dość sporą liczbę mieszkańców.
Założenie sklepu niestety wiąże się z dość sporymi kosztami wejścia. To przede wszystkim wydatki związane z remontem lokalu celem jego dostosowania do wymogów sanepidowskich oraz potencjalnego franczyzodawcy. Kolejnym kosztem jest samo wyposażenie w odpowiednie lady, chłodnie, regały i inne sprzęty oraz zatowarowanie sklepu.
Niestety – z uwagi na dość krótki okres funkcjonowania firmy na rynku – prowadzona przeze mnie firma nie posiadała wystarczających środków własnych na samodzielną realizację tej inwestycji.
Pomocnym rozwiązaniem okazała się Inicjatywa JEREMIE. Zwróciłem się zatem do firmy BLACK ROSE FINANCE o udzielnie odpowiedniego wsparcia. Dzięki otrzymanej pożyczce już w marcu 2015 roku stanę się dumnym posiadaczem kolejnego sklepu.
Teraz wiem, że przy zakładaniu następnego sklepu skorzystam ponownie z tej formy wsparcia, ponieważ jest to produkt łatwo dostępny, przyjazny a przede wszystkim korzystny pod względem kosztowym.
Fabian Andrukowicz
Właściciel F.H. ALTERO

Powrót do postów