Wojciech Kamińskiponiedziałek, 1 grudnia 2014

Robotyka dla dzieciaków

Firma Giftar Sp. z o.o. utworzona została przez ludzi związanych z szeroko pojętą edukacją, pasjonatów robotyki, programowania i klocków LEGO – z myślą o dzieciach i dla dzieci.

Każdy nas zdaje sobie sprawę, iż obecny rynek pracy ceni przede wszystkim ludzi o unikalnych umiejętnościach, głównie z zakres ICT i nauk ścisłych (np. programowania, robotyki, matematyki). Osoby posiadające te umiejętności są bardzo poszukiwane przez pracodawców. Trend ten – wraz z postępem technologicznym – będzie ulegał stopniowemu nasileniu. Dlatego współcześni rodzice powinni już od najmłodszych lat zadbać o odpowiedni rozwój swoich dzieci także w tym zakresie. Nie od dziś wiadomo także, iż dzieci chłoną nową wiedzę w niewyobrażalnym tempie. Im wcześniej zatem pokażemy dzieciom przyjazną stronę matematyki i informatyki, tym mniejsze ryzyko zniechęcenia tymi dziedzinami w okresie późniejszym.

Mając na uwadze wspomniane wcześniej aspekty, nasz zespół postanowił zająć się edukowaniem najmłodszych w tym właśnie zakresie. Idealną możliwością na połączenie naszych pasji z umiejętnościami zawodowymi stał się program franczyzowy RoboCAMP. RoboCAMP to unikalny, autorski program edukacyjny, który obejmuje podstawy programowania komputerowego, robotyki, matematyki oraz nauk przyrodniczych z przeznaczeniem dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W czasie organizowanych przez nas zajęć dzieci budują roboty i urządzenia takie jak dźwig, samolot, wóz strażacki itp., które wręcz ożywają w ich rękach ujawniając arkana ich funkcjonowania.

Cały proces nauki odbywa się przy wykorzystaniu zestawów LEGO WeDo i Mindstorms NXT, które – oprócz standardowych elementów takich jak klocki konstrukcyjne, łączniki, osie, koła, silniki, przekładnie, czujniki dotyku i braw – posiadają programowalny sterownik oraz mikrokomputer w formie klocka LEGO.

Konstruowanie i programowanie wymaga zatem poznania nowej wiedzy, lecz proces ten wypełniony jest świetną i dynamiczną zabawą, dzięki czemu informacje te nie wydają się aż tak trudne i skomplikowane.

Organizowane przez nas zajęcia odbywają się przede wszystkim w lokalnych szkołach. Istnieje również możliwość indywidualnego umówienia się na zajęcia lub organizacji zajęć dla samodzielnie zebranej grupy dzieci.

Jesteśmy przekonani, że nauka programowania poprzez zabawę przyczyni się do wykształcenia wielu specjalistów z dziedziny ICT w naszym kraju. Pozwoli także naszym dzieciom na aktywne spędzenie czasu oraz obcowanie z nowoczesnymi technologiami, co uczyni je bardziej otwartymi na świat.

Powstanie naszej firmy byłoby oczywiście niemożliwe bez pozyskania zewnętrznego wsparcia. Było ono istotne, ponieważ cała inwestycja wymagała zakupienia kilku zestawów konstrukcyjnych oraz odpowiedniego sprzętu komputerowego. Faktem jest, że nowopowstające firmy mają utrudniony dostęp do finansowania bankowego. Idealnym rozwiązaniem okazała się Inicjatywa Jeremie, która wspiera także takie przedsiębiorstwa jak nasze. Możemy zatem z czystym sumieniem polecić ten program innym osobom zastanawiającym się nad uruchomieniem własnego pomysłu na biznes. Wystarczy do tego odpowiedni biznes plan, wiara we własne siły i zaangażowanie.

Zespół GIFTAR Sp. z o.o.
www.robocomp.pl

Powrót do postów