Wojciech Kamińskipiątek, 28 listopada 2014

Zabierz kamerę GoPro na wycieczkę!

Pomysł na biznes w postaci wypożyczani kamer GoPro zrodził się z mojej pasji do sportów ekstremalnych. Sam uprawiam wspinaczkę górską, jazdę na gokartach, jazdę na nartach lub snowboardzie. Lubię także jazdę na rowerze górskim – niekoniecznie po wyznaczonych szlakach. Podczas jednego z moich wypadów zauważyłem osoby nagrywające swoje wyczyny przy wykorzystaniu sprzętu GoPro. Uznałem to za idealny pomysł na pamiątkę z takiego wyjazdu. Można w ten sposób pochwalić się znajomym poczynionymi postępami, wykonanymi trikami lub po prostu uwiecznić to wydarzenie, aby móc do niego powracać w dowolnej chwili. Po powrocie do domu zweryfikowałem ceny sprzętu do nagrywania sportów ekstremalnych. Okazało się, że jedna kamera to koszt ok. 2 tysięcy złotych, do tego zainwestować trzeba w odpowiednie akcesoria, sprzęt i oprogramowanie do montażu. Można oczywiście zrzucić sam film z kamery, jednakże beż odpowiedniej obróbki nie wygląda on tak efektownie.

GetGoPro

Cena oraz konieczność posiadania odpowiedniego zaplecza stanowi zatem istotną barierę dla zwykłego „zjadacza chleba” w wykorzystaniu tego sprzętu podczas okazjonalnych wyjazdów. I wtedy pojawiła się myśl – czemu nie uczynić z tego pomysłu na biznes? Dlaczego nie wynajmować takiego sprzętu za przystępną cenę wraz z usługą montażu i nagrywania na odpowiednim nośniku? Przecież nie tylko ja chciałbym uwiecznić swoje wyjazdy w ten sposób i nie tylko mnie nie stać na tak duży wydatek, jakim jest zakup kamery i całego oprzyrządowania. Dodatkowo ludzie nagrywają takie wydarzenia jak np. skok ze spadochronu podczas wieczoru kawalerskiego, skoki na bungie, zawody sportowe, chrzciny, wesela, śluby i wiele innych. Grupa docelowa jest zatem liczna. Wystarczył zatem tylko ten jeden krok, aby z pasji uczynić sposób na życie!

Niestety nie posiadałem własnych środków na samodzielny zakup sprzętu, który niezbędny jest do uruchomienia takiej działalności. Aby wynajmować kamery musiałbym posiadać ich co najmniej kilka. Do tego potrzebne jest oprzyrządowanie do każdej z nich, odpowiedni sprzęt komputerowy itp. Bariera wejścia była dla mnie zatem dość spora. Ponieważ nie lubię stać w miejscu i staram się w pełni realizować moje pomysły – zweryfikowałem źródła finansowania inwestycji, które dostępne są dla nowopowstających firm. Tak oto trafiłem na Inicjatywę Jeremie. Na stronie www.jeremie.com.pl odnalazłem jednego z pośredników – firmę Black Rose Finance. Po kontakcie z doradcą stworzyłem odpowiednią dokumentację. I udało się! Otrzymałem wsparcie na realizację mojego pomysłu na biznes. Teraz mogę śmiało potwierdzić, że praca może dawać pełnię satysfakcji, oczywiście gdy robimy to, co naprawdę kochamy.

Krzysztof Kukuć
GetGoPro
www.getgopro.pl

Powrót do postów